Romualda Białkowska nominowana na Osobowość Roku w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego!

 

 

 

Ten rok rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Najpierw zwycięstwo Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w rankingu Perspektywy 2019, a teraz nominacja na Osobowość Roku w  powiecie puckim dla dyrektor CIS - Romualdy Białkowskiej. W plebiscycie nominowane są osoby do czterech różnych kategorii, które podczas ostatnich 12 miesięcy wyróżniły się na tle innych osób swoim zachowaniem, postawą i działaniem. 

 

Nominacja dla dyrektor CIS w Pucku nie wzięła się znikąd. Romualda Białkowska z biznesem ma wiele wspólnego. Przez 20 lat była prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich "Szkuner", zarządzającego portem we Władysławowie, kutrami rybackimi, przetwórstwem rybnym i stocznią. Teraz jest dyrektorem CIS, które wspiera osoby bezrobotne, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym. CIS umożliwia im nabycie nowych umiejętności zawodowych na bezpłatnych kursach oraz pomaga znaleźć pracę. Szkoli m.in. przyszłych opiekunów medycznych, magazynierów, sprzedawców oraz robotników budowlanych i drogowych.

 

 

- To właśnie w takich zawodach ( i w innych wg potrzeb i predyspozycji uczestników) będziemy szkolić, potem szukać wspólnie pracy i walczyć razem o lepszą przyszłość - mówi Romualda Białkowska.

 

 

Dyrektor podkreśla jednak, że pomimo, iż biznesem zajmuje się od dawna uważa, że to, co robi to głównie działalność społeczna nastawiona na pomoc a nie biznes. Tym niemniej, cieszy się z nominacji i liczy na wysoką pozycję w rankingu, ponieważ w ten sposób więcej osób dowie się o działalności Centrum Integracji Społecznej.

 


Tutaj można sprawdzić aktualne wyniki

 

DOCENIANI W POWIECIE

 

Pozytywne Inicjatywy zostały dostrzeżone w plebiscycie już wcześniej.  W 2015 roku ks. Jan Kaczkowski – założyciel Puckiego Hospicjum, który z Pozytywnymi Inicjatywami był związany od samego początku naszej działalności, znalazł się na tej prestiżowej liście.

 Kolejną osobą, która dostąpiła tego zaszczytu jest prezes Fundacji Pozytywne Inicjatywy Arkadiusz Gawrych. Zarówno on jak i Jan Kaczkowski zostali nominowani w kategorii działalność społeczna i charytatywna w tym samym roku.

 

 

Współpracujemy:

Pozytywne Inicjatywy

ul. Przebendowskiego 12, 84-100 Puck

Sekretariat Główny:

Tel. 58 350 61 41 / Fax: 58 736 43 10

e-mail: biuro@pozytywneinicjatywy.pl