Wspólnie świętowaliśmy sukces Technikum Informatyczngo w ratuszu w Pucku

 

 

 

W piątkowe popołudnie w sali ratusza w Pucku podziękowaniom nie było końca a dobry humor dopisywał od samego początku uroczystego spotkania. Po raz kolejny wspominano ogromny sukces szkoły, która od teraz uchodzi za najlepsze Technikum na Pomorzu.

 

- W 2000 roku, kiedy zaczynałem szkołę średnią, już wtedy Ranking Perspektywy wybierał najlepsze szkoły - mówił Arkadiusz Gawrych, prezes Pozytywnych Inicjatyw. - Już wtedy na liście najlepszych pojawiła się szkoła w Gdyni, obok której to my dziś stoimy ramię w ramię. Marzenia się spełniły.

 

O marzeniach było sporo. Prezesi Zarządu opowiedzieli historię firmy, która powoli pięła się w górę, zdobywając coraz to większe uznanie. Uczniowie chętnie wysłuchali historii o ambicjach i determinacji, w której sami przecież uczestniczą.

- Są takie momenty, kiedy nasze marzenia się urzeczywistniają - mówił Piotr Szeląg, wiceprezes Zarządu. - Dzień, w którym otrzymaliśmy tę prestiżową nagrodę pokazał, że warto marzyć.

 

W tej realizacji marzeń pomogli zdolni uczniowie naszej szkoły, którzy w swoją determinacją i samo zapałem dokonali rzeczy wielkich na skalę Polski. Jak to zrobili? Małgorzata Oberzig, dyrektor szkoły, przejrzała swoich uczniów niemalże na wylot. Opowiedziała nam o swoich obserwacjach na spotkaniu.

 

- Pewnego dnia postanowiłam zostać dłużej w pracy - opowiadała dyrektor. - Ku mojemu zdziwieniu, mimo późnej pory, uczniowie byli jeszcze w salach na dodatkowych zajęciach i przedmiotach. Cieszę się, że tak ciężko pracują na swój sukces. Dzięki nim mogłam odebrać tę wspaniałą nagrodę.


Edukacja to nie wszystko

Hanna Pruchniewska w swoim przemówieniu dziękowała prezesom za ich ciężką pracę, dzięki której Puck świetnie wypada na tle innych miast, które posiadają podobne szkoły. Kazimierz Plocke, który nas również odwiedził nie krył dumy i podziwu.

 

- Jestem dumny, że jesteście taką szkołą, że się wyróżniacie na tyle innych - komentuje Kaziemierz Plocke. - Pamiętajcie, tylko szlachetne ryby płyną pod prąd, do żródła - dodał.

 

Na zakończenie spotkania, po wielu ciepłych słowach, które padły i rozdaniu podarunków dla uczniów i pracowników Technikum im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, przyszedł czas na poczęstunek. Na wszystkich zebranych w sali czekały smakołyki - zarówno słodkie jak i wytrawne - które przygotowała restauracja Nordowi Mol.

 

Współpracujemy:

Pozytywne Inicjatywy

ul. Przebendowskiego 12, 84-100 Puck

Sekretariat Główny:

Tel. 58 350 61 41 / Fax: 58 736 43 10

e-mail: biuro@pozytywneinicjatywy.pl