Umowa dotycząca żłobka przy ul. Matuszewskiego oficjalnie podpisana

 

 

 

W naszym Pozytywnym Publicznym Przedszkolu nr 5 w Gdańsku podpisaliśmy umowę na utworzenie i funkcjonowanie żłobka przy ulicy Matuszewskiego. Z tej okazji w naszej placówce zagościli ważni samorządowcy z trójmiasta ale i nie tylko.

 

 www.youtube.com/watch 

Pod tym linkiem video relacja ze spotkania!

 

 

Swoją obecnością zaszczyciła nas Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca funkcję prezydenta Gdańska, która nie kryła swojego zadowolenia z jakości naszych placówek i naszego wieloletniego zaangażowania. Również pojawił się Mieczysław Struk, Marszałek województwa pomorskiego, który od wielu lat wraz z innymi urzędnikami wspiera naszą pracę i docenia nasze starania. W jednej z sali żłobkowych, w których odbyło się oficjalne spotkanie nie zabrakło także wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka oraz zaprzyjaźnionych dyrektorów naszych pobliskich placówek.

 

 

- Dziękuję Panu Marszałkowi, Pani Prezydent, Panu Prezydentowi Kowalczukowi oraz pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Gdańska oraz Pozytywnych Inicjatyw za wielkie zaangażowanie i pomoc w tworzeniu nowych placówek tak potrzebnych w rozwijających się dzielnicach Gdańska - komentuje tuż po podpisaniu umowy Arkadiusz Gawych, prezes Fundacji Pozytywne Inicjatywy.

 

 

 Wszyscy w niemalże romantycznych nastrojach spacerowali po korytarzach i salach nie tylko żłobka, ale i istniejącego tutaj od dłuższego czasu Pozytywnego Publicznego Przedszkola nr 5, które od 1 marca będzie miało nowych sąsiadów. Nasz żłobek przyjmie aż 80 maluchów.

 

Żłobek ma realizować funkcję nie tylko opiekuńczą, ale także wychowawczą i edukacyjną. Projekt pozwala na stworzenie placówki, która oprócz bezpieczeństwa zapewnia najmłodszym dzieciom również zrównoważony rozwój z wykorzystaniem wsparcia specjalistów – psycholog i logopeda. Opiekunki wezmą udział w cyku szkoleń, które pozwolą im prowadzić zajęcia edukacyjne stosując metody i techniki dostosowane do wieku dzieci, wspomagające wszechstronny rozwój, talenty, ciekawość oraz twórcze myślenie.

 

 

Pieniądze z dofinansowania przeznaczone zostały także na adaptację czterech sal na potrzeby żłobka. Zakupione zostały meble, wyposażenie oraz zabawki pozwalające bezpiecznie funkcjonować najmłodszym dzieciom.

 

Współpracujemy:

Pozytywne Inicjatywy

ul. Przebendowskiego 12, 84-100 Puck

Sekretariat Główny:

Tel. 58 350 61 41 / Fax: 58 736 43 10

e-mail: biuro@pozytywneinicjatywy.pl