Nietypowe lekcje muzyki w SP Małe Morze w Pucku

 

 

 

 www.youtube.com/watch

Uczniowie wraz z nauczycielem muzyki Robertem Kanaanem, wspólnie wykonali utwór Jacka Kaczmarskiego „Modlitwa o wschodzie słońca”. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki zajęciom młodzi muzycy wzbogacili się o nowe, inspirujące doświadczania i wiedzę.

 

 

W latach 80-tych Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski wykonywali utwór „Modlitwa o wschodzie słońca" Natana Tenenbauma, z muzyką Przemysława Gintrowskiego na koncertach, poprzedzając go zapowiedzią, iż stał się nieformalnym hymnem, "credo" Solidarności.

 

- Pozwoliłem sobie skorzystać z tego dziedzictwa i zaproponować utwór uczniom klas 5, 6 i 7, jako uzupełnienie programu nauczania – komentuje Robert Kanaan. -  Przesłanie utworu, jednoznaczny przekaz etyczny, silna i sugestywna forma, wszystko to razem sprawia, że pieśń ta nie zestarzała się ani pod względem muzycznym, ani też treściowym.

 

Wymowa utworu trafiła także do dzieci, które jak zapewniają nauczyciele z SP Małe Morze, często widzą i rozumieją więcej, niż nam się z pozoru wydaje. To ich muzyczny sprzeciw wobec nienawiści i pogardy, którą zdarza im się widzieć na co dzień.

 

 

 

Współpracujemy:

Pozytywne Inicjatywy

ul. Przebendowskiego 12, 84-100 Puck

Sekretariat Główny:

Tel. 58 350 61 41 / Fax: 58 736 43 10

e-mail: biuro@pozytywneinicjatywy.pl